A Orbán Viktor az egységes állami katasztrófavédelmi szervezet megalakulása alkalmából tartott állománygyűlésen arról beszélt, hogy a közbiztonság olyan közügy, amelynek megteremtéséből és helyreállításából az állam mellett a polgároknak is ki kell venniük a részüket. A miniszterelnök szerint a január 1-jétől egységes katasztrófavédelmi rendszernek köszönhetően Magyarország biztonságosabb lesz, mint korábban. A miniszterelnök kiemelte, a magyarok biztonsága három pillére épül, az első pillér az erős, állami pillér, melyben világos alá- és fölérendeltségi viszonyokat alakítottak ki, így képesek lesznek gyorsan és hatékonyan reagálni vészhelyzetekben. Az új törvény értelmében a jövőben "köteles szolgálatba" állíthatók lesznek azok az emberek, akik speciális szaktudással vagy eszközökkel rendelkeznek, vagy fizikai erejükre, munkabírásukra szükség lehet - ez jelenti a második pillért, a harmadik pillért pedig az állampolgárok „személyes felelőssége” alkotja.
A magyar kormányt a külföld buktathatja meg
A kétharmad nemcsak lehetőség, hanem hatalmas tehertétel is, és nagy kihívás az egyharmadnak - Csizmadia Ervin politológus évértékelője.
„Tőlünk félnek, a néptől” - Spontán tüntetés a Parlament előtt
A rendőrség által feloszlatott délelőtti demonstráció után az LMP újabb, bejelentett tüntetést tartott a Parlamentnél 16 órakor. Bár a szervezők kérték a résztvevőket, hogy a demonstráció után térjenek haza, a tüntetők egy része a Parlament elé vonult, és körbevette az épületet. Az Országház parkolóját körülvevő lánchoz felsorakozva többek között azt kiabálták, "Orbán, takarodj" és „Bóvli”. A spontán tüntetés kezdete után nem sokkal mintegy száz rendőr jelent meg a lánc másik oldalon, és felsorakoztak a tömeggel szemben.
A Parlamenthez láncolták magukat
LMP-sek tüntettek a Parlament előtt. AZ Országház bejáratához láncolták magukat, így próbálták megakadályozni, hogy a képviselők bejussanak a Parlamentbe.
Oszkó szerint 400 milliárdos a „lyuk” a jövő évi költségvetésben
A Haza és Haladás Közpolitikai Alapítvány legújabb kockázatelemzése szerint még az átírt, elfogadott költségvetésben is mintegy 400 milliárd forintos "lyuk" van. Oszkó Péter szerint még nagyobb gond, hogy a kormány által várt 0,5 százalékos növekedéshez képest az alapítvány és a Költségvetési Felelősségi Intézet Budapest elemzése szerint a GDP 1,1 százalékos reálcsökkenésére várható 2012-ben. A volt pénzügyminiszter szerint fel kell ismernie a kormánynak, hogy „valós szerkezetátalakítások és a költségvetés strukturális egyenlegének javítása nélkül” nem lehet sikereket elérni Magyarországon.
Utolsó kommentek