Várhatóan pénteken térhetnek haza egy menetrend szerinti repülőjárattal az etiópiai merénylet magyar túlélői – közölte Szijjártó Péter ma reggeli sajtótájékoztatóján. Hajdu Péter a Terrorelhárítási Központ főigazgatója a merénylet részleteiről szólva közölte: a turistacsoportot az az alvóhelyén támadták meg. A terroristák egy embert azonnal kivégeztek, négyet pedig menekülés közben lőttek le. A jelenleg is kórházban ápolt magyar sérültet nem lőtték meg, hanem menekülés közben sze
Lesznek szombaton százezren a kormány mellett?
Igent mondanak Európára, de nemet mondanak arra, amit Európa "egyes politikai és sajtókörei művelnek Magyarországgal" fogalmazott Bayer Zsolt a Békemenet Magyarországért demonstráció sajtótájékoztatóján. A demonstrálók a kormányért menetelnek, hogy bebizonyítsák, ezt a kormányt „rengetegen támogatják”. Széles Gábor szerint az előzetes felmérések alapján legalább százezer tüntető vesz rész szombaton a kormány melletti meneten. Csizmadia László, a Civil Összefogás Fórum alapító-szóvivője reményét fejezte ki, hogy a későbbiekben nem lesz szükség, hasonló megmozdulásokra.
„Már középiskolában is súlyos büntetés járt a plagizálásért” egyetemistákat kérdeztünk a Schmitt-ügyről
A plagizálás ténye nem csak egy személy elmarasztalását jelenti, hanem annak a közösségét is, amelyben ez a munka elvégeztetett – állítja Bazsa György. A MAB elnöke szerint egy ilyen eset miatt az illetékes intézmény nemzetközi megítélésén is csorba eshet. A megkérdezett egyetemisták szerint a plagizálás nem etikus dolog, mert azért járnak egyetemre hogy „saját gondolatokat fejezzenek ki, nem azért, hogy másokét” és egy ilyen címért már „megéri becsületesen dolgozni”.
"Lépjünk ki!" Zászlót égetett a Jobbik
Elégették és megtaposták az EU-s zászlót a Jobbik tüntetésén, ahol Vona bejelentette, népszavazás döntsön Magyarország tagságáról.
„Azt gondolom, hogy bent vársz a Nemzetiben, mert ma is játszunk” - búcsú Garas Dezsőtől
Örök nyugalomra helyezték a Farkasréti temetőben Garas Dezsőt. A Kossuth-díjas színművész, a Nemzet Színésze, a Nemzeti Színház társulatának tagja 77 éves korában, hosszan tartó betegség után hunyt el december 30-án. "A magyar színjátszás egyik legnagyobb egyéniségétől búcsúzunk most, mély fájdalommal, megrendülve" - mondta Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter a színész ravatalánál. Mint mondta: Garas Dezső teljes életet élt, alázattal és szakmai tökéllyel játszotta szerepeit, és már életében halhatatlanná vált. Garas Dezsőt a Nemzeti Színház társulatának nevében Alföldi Róbert igazgató búcsúztatta, emlékét megidézte Törőcsik Mari színművész is.
Utolsó kommentek