Gyurcsány Ferenc őrültségnek nevezte annak a „vidéki, jobboldali portálnak” a véleményét, miszerint a volt miniszterelnök egykori sógora szakdolgozatának első 35 oldalával megegyező diplomamunkát adott be sajátjaként 1984-ben a pécsi tanárképző főiskolán. A volt kormányfő kijelentette, lelkiismerete tiszta, és nemcsak az egyetemen őrzött szakdolgozatának eltűnése miatt tesz feljelentést, hanem azokat is beperli, akik azt állítják, hogy plagizált. “Bizonyítsák be! Ki fogom perelni őket a vagyonukból, mert nincs annyi vagyonuk, amennyit ér az én tisztességem” – jelentette ki Demokratikus Koalíció elnöke pártja budapesti, városligeti majálisán. Gyurcsány hívei nem hisznek a pártvezér ellen felhozott plágiumvádban és az „utolsó csepp vérükig kitartanak mellette”.
„Schmitt Pál talpig becsületes” – az utca embere kitart a köztársasági elnök mellett
Schmitt Páltól csütörtökön elvették doktori címét. A köztársasági elnöknek pénteken több nyilvános szereplése is lett volna, de mindet lemondták. Ma mindenki azt szeretné tudni, mi lesz Schmitt Pál döntése. Az utca emberét kérdeztük, a köztársasági elnök mondjon le, vagy maradjon pozíciójában. Van, aki szerint Schmitt „talpig becsületes és a korszokásainak megfelelően írta meg dolgozatát” és csak azért kell lemondania, mert „általa támadhatóvá vált a jobboldal”. „Nincs vele problémám és a plagizálással sem” – jelentette ki egy egyetemista.
Elfoglalták a SOTE-t a plágiumbotrány miatt
A Hallgatói Hálózat aktivistái, ma 15 órakor elfoglalták a SOTE rektori titkárságát. Mintegy 20 HaHa-s aktivista ülősztrájkba kezdett az egyetemen. A sztrájkoló diákok nagy része 17 óra után elhagyta az épületet, 10 társuk viszont bent tölti az éjszakát. A szervezet aktivistái addig akarnak ott maradni, amíg vissza nem vonják Schmitt Pál doktori címét. Tulassay Tivadar rektor azt üzente a hallgatóknak, csütörtökön fogadja őket.
„Már középiskolában is súlyos büntetés járt a plagizálásért” egyetemistákat kérdeztünk a Schmitt-ügyről
A plagizálás ténye nem csak egy személy elmarasztalását jelenti, hanem annak a közösségét is, amelyben ez a munka elvégeztetett – állítja Bazsa György. A MAB elnöke szerint egy ilyen eset miatt az illetékes intézmény nemzetközi megítélésén is csorba eshet. A megkérdezett egyetemisták szerint a plagizálás nem etikus dolog, mert azért járnak egyetemre hogy „saját gondolatokat fejezzenek ki, nem azért, hogy másokét” és egy ilyen címért már „megéri becsületesen dolgozni”.
Utolsó kommentek