A kormány által meghirdetett új adók: a banki műveletek megadóztatása, a sárgacsekk-adó , az új biztosítási adó, a telefonadó mindannyiunk zsebéből kivesz majd havonta pár ezer forintot, hogy pontosan mennyit, az egyéni szokásainktól függ. A járókelőket kérdeztük, mi a véleményük az új intézkedésekről. Van, aki „nagyon egyetért mindennel, amit a kormány csinál, mert ő tudja, mire van szükség ahhoz, hogy kilábaljunk ebből a borzalomból”. Érkeztek új adó ötletek is a kormány felé: bevezethetnék például a füstadót, az ablakadót vagy a kalapadót. Egy férfi nagyon egyszerű megoldást javasolt, szerinte a népnek „kaszával és kapával kellene elkergetnie” a regnáló hatalmat, a nyugodt vérmérsékletűek pedig inkább a buddhizmust választják.
„Schmitt Pál talpig becsületes” – az utca embere kitart a köztársasági elnök mellett
Schmitt Páltól csütörtökön elvették doktori címét. A köztársasági elnöknek pénteken több nyilvános szereplése is lett volna, de mindet lemondták. Ma mindenki azt szeretné tudni, mi lesz Schmitt Pál döntése. Az utca emberét kérdeztük, a köztársasági elnök mondjon le, vagy maradjon pozíciójában. Van, aki szerint Schmitt „talpig becsületes és a korszokásainak megfelelően írta meg dolgozatát” és csak azért kell lemondania, mert „általa támadhatóvá vált a jobboldal”. „Nincs vele problémám és a plagizálással sem” – jelentette ki egy egyetemista.
„Már középiskolában is súlyos büntetés járt a plagizálásért” egyetemistákat kérdeztünk a Schmitt-ügyről
A plagizálás ténye nem csak egy személy elmarasztalását jelenti, hanem annak a közösségét is, amelyben ez a munka elvégeztetett – állítja Bazsa György. A MAB elnöke szerint egy ilyen eset miatt az illetékes intézmény nemzetközi megítélésén is csorba eshet. A megkérdezett egyetemisták szerint a plagizálás nem etikus dolog, mert azért járnak egyetemre hogy „saját gondolatokat fejezzenek ki, nem azért, hogy másokét” és egy ilyen címért már „megéri becsületesen dolgozni”.
Utolsó kommentek