Gyalog indultak Budapestre Miskolcról azért, hogy „munkát és kenyeret!” szerezzenek. Mínusz 12 fokos hidegben vágtak neki a kétszáz kilométeres távnak mintegy félszázan hétfő délelőtt a polgármesterek és civilek által kezdeményezett Munkát, kenyeret! elnevezésű tiltakozó menet zászlaja alatt. A szervezők az indulás előtt elmondták, hogy akciójukkal három dolgot szeretnének elérni: "munkát, kenyeret és a megélhetéshez elég bért". A tervek szerint a menet február 13-án, az Országgyűlés nyitó ülésére ér Budapestre.
„Remélem Orbán hajlandó lesz lesüllyedni a mi szintünkre” - elindult a gyalogos éhségmenet
Hazaszállították az etiópiai merénylet magyar halottait
Ma reggel hazaszállították az etiópiai merényletben elhunyt két magyar állampolgár holttestét. A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérről a Terrorelhárítási Központ kollégái az Igazságügyi Orvostani Intézetbe szállították a testeket, hogy ott elvégezhessék a szükséges igazságügyi vizsgálatokat. A családoknak csak ezután adhatják át támadásban elhunyt Fábián Tamás és Szabad Gábor holttestét.
„Nyissanak meg minden helyiséget a rászorulók számára” – Hegedűs Zsuzsa szolidaritásra szólít
Rendkívüli és várhatóan tartós hideg közelít, ezért Pintér Sándor belügyminiszter intézkedéseket hozott a rászorulók, köztük a hajléktalanok, az idősek és az egyedül élők védelmében, közölte Kontrát Károly, a tárca parlamenti államtitkára. A munkába bekapcsolódik a katasztrófavédelem, az Országos Polgárőr Szövetség, valamint a rendőrség is. Hegedűs Zsuzsa miniszterelnöki főtanácsadó arra kért minden szervezetet, intézményt és egyházat, hogy nyissanak meg minden olyan szabad, fűthető helyiséget, ahol a rászorulók menedékre lelhetnek a rendkívül hideg időben.
Megalakult a Schmitt-vizsgálóbizottság
Öt tagból álló tényfeltáró bizottság készít jelentést március 28-ig a Semmelweis Egyetemnek Schmitt Pál köztársasági elnök 1992-ben írt kisdoktori disszertációjának vizsgálatára - mondta Tóth Miklós, az egyetem testnevelési és sporttudományi karának dékánja. Az egyetem vezetésének kérésére, hétfőn hozta létre azt a bizottságot, amelyben "külsős és belső tagok" is helyet kaptak, kiválasztásuknál pedig kizárólag szakmai szempontokat vettek figyelembe. A tényfeltáró bizottság március 28-ig készíti el jelentését, amelyben az egyetem kérdéseire, elvárásaira válaszolnak, minden további következtetést a Semmelweis Egyetemnek kell majd levonnia.
"Soha nem leszünk gyarmat, egymillióan vagyunk!"
Véget ért a kormány melletti szimpátiatüntetés. A Békemeneten a szervezők szerint egymillióan vettek részt.
Utolsó kommentek